riiulid

All posts tagged riiulid

banner_home.jpg

Õigesti valitud kontorimööbel tasub end ära

Mugava ja produktiivse töökeskkonna loomisel on sobiva kontorimööbli valik väga oluline. Õigesti valitud lauad ja toolid tagavad töötegijale parimad võimalikud töötingimused ning seega ka tulemuslikuma töö. Arvestama peab eeskätt sellega, et kontoritööline veedab oma töökohal aega iga päev mitmeid tunde ning ebamugav töökeskkond ei tule kuidagi kasuks.

Hoiustamine ja panipaigad

Kuna kontorites on alati palju pabereid ning dokumente, mida hoiustada, siis on olulisim teha õige valik riiuli või kapi osas. Enne riiuli soetamist tuleb kindlalt paika panna kõik oma nõudmised, et vältida pettumust, kus lõpptulemus ei vasta soovidele. Tuleb mõelda sellele, millisesse keskkonda riiul paigutatakse, kui rasked on need asjad, mis sinna peale pannakse ja kas hiljem on vaja riiulit pikendada, kinnitades juurde lisaosasid. Valides melamiini, laminaadi või spooniga kaetud riiuli võite olla kindel, et viimistlus säilib kaua. Kvaliteetsetel riiulitel esineb osa vaheplaate fikseeritud ning osa liigutatavad. Stabiilsuse tagamiseks peab riiuli tagasein olema ühes tükis. Väikestest tükkidest tagaseinaga riiul jääb “tudisema. Soovituslik riiulivahe kõrgus tuleneb standartse A4 dokumendikausta kõrgusest. Üks kõige olulisem tegur õige riiuli valikul on kandejõud. Kõik kandejõud riiuliplaatide kohta on antud arvestusega, et raskused seal peal on ühtlaselt jaotatud. Kui soovite riiulit paigutada keset ruumi, siis tuleks mõelda sellele, kas soovite, et kogu kaup oleks mõlemalt poolt kättesaadav. Suurema kandejõuga sügavad riiulid on enamasti ühe suure riiuliplaadiga ja mõlemalt poolt (või igast küljest) ligipääsetavad. Kui soovite väiksema sügavusega metallriiulid omavahel “seljakuti” kokku panna, siis tuleks arvestada sellega, et enamik metallriiulitel on taga tugiristid ja kõikide riiulite kaubad ei ole mõlemalt poolt kättesaadavad.

Kontoritool on oluline

Lisaks riiulitele ja kappidele on oluline ka tooli valik, sest isegi vaid mõte istuda taburetil viis päeva nädalas paneb selja valutama. Kontoritooli valimisel ei tohi lähtuda põhimõttest “ajab asja ära”. Õige kontoritool tagab töö efektiivsuse ning korras rühi. Missugune kontoritool on minule sobilik? Siinkohal jõuab igaüks oma järeldusteni. Nagu pole olemas imerohtu haigusele, pole ka olemas kõigile sobivat imetooli. Esmalt tuleb välja mõelda millised funktsioonid on Teile töötooli juures tähtsad. Peale seda tuleks käia erinevaid toole proovimas. Tooli valimisel tuleks jälgida tooli üldkõrgust, et see oleks kasutajale sobiv. Lisaks sellele on oluline ka peatoe olemasolu ning selle reguleerimisvõimalus. Ära ei tohi unustada ka seljatoe ning käetugede reguleerimisvõimalust ning ka kiikemehhanismi olemasolu. Samas tuleb hoolega järele mõelda, milliseid nendest lisadest tegelikult vaja oleks, sest ei ole mõtet raha raisata kalli kõikide lisadega tooli peale, kui te tegelikult neid ei vaja. Seetõttu tuleks kontoritooli valik teha igal töötajal ise vastavalt oma vajadustele.

Laua valikust sõltub palju

Väga oluline on ka kontorilaua valik, sest just see on keskne töötegemise koht. Mugava kontorilaua taga on hea töötada ning see tagab kõrge produktiivsuse. Kontorilaud on kogu ülejäänud sisustuse nurgakivi. Lauda valides tuleks kõigepealt tähelapanu pöörata lauaraamile. Üheks võimaluseks on valida laud, kus jalad on kinnitatud üksikult kruvide abil metallraamile. Tähelepanelik tuleks olla sellega, kuidas jalad on kinnitatud, sest tihti kinnitatakse jalad vaid 2-4 kruviga, mis ei taga seda, et lauajalad korralikult all püsiksid. Sellist lauda ei ole kindlasti võimalik pidevalt liigutada. Oluliselt paremaks valikuks on metallist täisraamiga laud. Täisraami puhul liigub turul ringi mitu lahendust. Nendest esimene on ühe metalltalaga, mis ei moodusta korraliku täisraami ning raami vastupidavus jätab soovida. Õige täisraam on kahe metalltalaga, mis loob nelinurkse toetuspinna!

Lisaks laua raamistikule on vaja kindlasti tähelepanu pöörata ka lauaplaadile. Oluline on hinnata lauaplaadi kuju, selle paksust ning servaääristuskandi olemasolu. Kontorilaua valikul tuleks vältida nelinurkseid laudu, kuna nende ergonoomiline kasutegur on null. Kõige parema töökeskkonna tagab L-kujuline töölaud kuhu annab „sisse sõita“. Seda tüüpi laud võimaldab paigutada küünarnukid töötamise ajal lauale, mis tähendab, et ka pikema tööpäeva järel ei jää randmed valusaks. Ühtlasi saab kogu laua pinda mugavamalt ära kasutada. Plaadi paksus ei tohiks kindlasti jääda alla 16mm. Kõige parem lauaplaat on 22mm paksune. Antud lauaplaadi paremus on tingitud sellest, et turul pakutakse selle paksusega lauda väga palju ning antud lauaplaat ühildatud koos metallist täisraamiga jääb kestma aastateks. Servaääristuskant on materjal, mis katab lauaplaadi serva. Väga levinud on õhuke kant vahemikus 0,4-1,0mm, mis ei ole piisav. Õhuke kant jätab esiteks laua servad teravaks ning teiseks kergesti purunevaks. Jälgima peab ka kandi ühenduskohti – need peavad olema sujuvad ja sirged. Korralikult paigaldatud ning õige paksusega kant tagab ka laua veekindluse ning seetõttu ka pikema eluea.

Õigesti sisustatud kontoriruumid tagavad mugavad töötingimused töötajatele ning meeldiva keskkonna kliendile.

read more
Lisa HarrisÕigesti valitud kontorimööbel tasub end ära