mööbel

All posts tagged mööbel

Lanzo_Ensuite_V1.jpg

Vannitoa disain ja sisustamine on kogumas populaarsust

Vannitubades võib hommikuti toimuda täielik kaos. Uuringud näitavad, et vannitoad on need kohad, kus toimuvad kodus kõige tõsisemad lahingud. Vannituabsid tuleb väga tihti jagada mintme inimese vahel just siis, kui ajaga on kitsas käes. Selle tagamine, et sinu vannituba töötaks efektiivselt, on äärmiselt oluline, kui sa ei soovi pidevalt perekondlikku draamat. Õige vannitoa mööbli valimine võib aidata sul vältida potensiaalset vannitoasõda.

Kui tuleb aeg valida vannitoale uut mööblit, siis on valikuvõimalusi mitmeid. On võimalik osta mitmeid erinevaid mööbliesemeid, mida müüakse mööblipoodides, kodukaupade poes, veebikauplustes ning paljused salongides. Küsimus on aga selles, kas teil on neid vaja ka tegelikult osta või mitte. Kui olete otsustanud vannitoamööbli siiski uue vastu välja vahetada, siis on see reeglina väga arukas otsus teie poolt ning kui mitte, siis eh peaksite veel järele mõtlema.

Vannitoa mööbel ning just eriti vannitoakapid on saanud koduomanike hulgas vaiendamatuks hitiks viimastel aastaten ning vanitoa sisustamine on kasvav trend. Tähelepanu ei pöörata mitte ainult igapäevaste asjade ärapanemisele, vaid ka sisekujunduslikele elementidele ning sellele, kuidas sobib vannituba kokku ülejäänud elamu interjöriga. Tänapäeval kasutatakse vannitoa sisustamisel oalju keraamikat ning seda nii põrandate ja seinte katmisel kui ka vajalike sisustuselementide juures.

Rääkides panipaikadest, tuleb kindlasti mõelda enda isiklikele praktilistele vajadustele. Isegi, kui teie vannituba on väikene, on võimalik sinna mahutada väikesemõõdulisi panipaiku, kappe või riiuleid, mis pakuvad vajalikku pinda, et saaksite ära panna oma rätikud, hügieenitarbed või tualettpaberirullid. Vannitoa ärajagamine on lihtne vastupidava ning usaldusväärse mööbli abil, ning samamoodi  võimaldab hea vannitoamööbel hoida isiklikud tualett-tarbed eemal ka võõra pilgu eest. Kui sul on kodus väikesed lapsed, siis on eriti oluline, et vannitoa mööbel oleks selline, kus saaks hoida vajadusel meditsiinilisi vahendeid, kallist kosmeetikat ja kemikaale selliselt, et väikesed käed nendele kuurde ei pääseks – kindlalt luku taga.

Erinavaid kapikesi ning riiuleid on saadavad igas mõõdus, kujus ja suuruses, seega leiab igaüks kindlasti endale meeldiva. Väha oluline on ära mõõta oma vannituba ning seda just väikeste ruumide puhul. Kui mõõtmine on tehtud, siis püüdke endale ette kujutada, millisena te soovite oma tulevast vannituba näha. Salongidest on võimalik osta täiskomplektset sisustus, mille hulgas on kõik, mida te võiksite oma vannitoas ette kujutada. Lisaks funktsionaalsusele on valikus ka väga ilusaid, kaasaegseid ning stiilseid vannitoakomplekte, mille hulgast peaks sobivaima leidma igaüks.

Vannituba ei pea koosnema ainult tualettpotist, valamust ja dušinurgast või vannist. Lisades vannituppa ka funktsioaalset ning stiilset mööblit, toote te ruumi silmailu ning lahendate ka üsna levinu probleemi asjade paigutamisega. Korralikud panipaigad on olulised, et te ei peaks kulutama aega sahtlites ja kappides sobramisele ja õigete tualett-tarvete või meigivahendite leidmisele. Ka teie pereliikmetel on kergem vannitoas toimetada, kui nad teavad täpselt, kus mingi asi asub, See võimaldab lisaks ärajänud närvikulule säästa ka aega ning seda just eriti hommikuti, kui kõigil on väga kiire.

read more
Lisa HarrisVannitoa disain ja sisustamine on kogumas populaarsust
banner_home.jpg

Õigesti valitud kontorimööbel tasub end ära

Mugava ja produktiivse töökeskkonna loomisel on sobiva kontorimööbli valik väga oluline. Õigesti valitud lauad ja toolid tagavad töötegijale parimad võimalikud töötingimused ning seega ka tulemuslikuma töö. Arvestama peab eeskätt sellega, et kontoritööline veedab oma töökohal aega iga päev mitmeid tunde ning ebamugav töökeskkond ei tule kuidagi kasuks.

Hoiustamine ja panipaigad

Kuna kontorites on alati palju pabereid ning dokumente, mida hoiustada, siis on olulisim teha õige valik riiuli või kapi osas. Enne riiuli soetamist tuleb kindlalt paika panna kõik oma nõudmised, et vältida pettumust, kus lõpptulemus ei vasta soovidele. Tuleb mõelda sellele, millisesse keskkonda riiul paigutatakse, kui rasked on need asjad, mis sinna peale pannakse ja kas hiljem on vaja riiulit pikendada, kinnitades juurde lisaosasid. Valides melamiini, laminaadi või spooniga kaetud riiuli võite olla kindel, et viimistlus säilib kaua. Kvaliteetsetel riiulitel esineb osa vaheplaate fikseeritud ning osa liigutatavad. Stabiilsuse tagamiseks peab riiuli tagasein olema ühes tükis. Väikestest tükkidest tagaseinaga riiul jääb “tudisema. Soovituslik riiulivahe kõrgus tuleneb standartse A4 dokumendikausta kõrgusest. Üks kõige olulisem tegur õige riiuli valikul on kandejõud. Kõik kandejõud riiuliplaatide kohta on antud arvestusega, et raskused seal peal on ühtlaselt jaotatud. Kui soovite riiulit paigutada keset ruumi, siis tuleks mõelda sellele, kas soovite, et kogu kaup oleks mõlemalt poolt kättesaadav. Suurema kandejõuga sügavad riiulid on enamasti ühe suure riiuliplaadiga ja mõlemalt poolt (või igast küljest) ligipääsetavad. Kui soovite väiksema sügavusega metallriiulid omavahel “seljakuti” kokku panna, siis tuleks arvestada sellega, et enamik metallriiulitel on taga tugiristid ja kõikide riiulite kaubad ei ole mõlemalt poolt kättesaadavad.

Kontoritool on oluline

Lisaks riiulitele ja kappidele on oluline ka tooli valik, sest isegi vaid mõte istuda taburetil viis päeva nädalas paneb selja valutama. Kontoritooli valimisel ei tohi lähtuda põhimõttest “ajab asja ära”. Õige kontoritool tagab töö efektiivsuse ning korras rühi. Missugune kontoritool on minule sobilik? Siinkohal jõuab igaüks oma järeldusteni. Nagu pole olemas imerohtu haigusele, pole ka olemas kõigile sobivat imetooli. Esmalt tuleb välja mõelda millised funktsioonid on Teile töötooli juures tähtsad. Peale seda tuleks käia erinevaid toole proovimas. Tooli valimisel tuleks jälgida tooli üldkõrgust, et see oleks kasutajale sobiv. Lisaks sellele on oluline ka peatoe olemasolu ning selle reguleerimisvõimalus. Ära ei tohi unustada ka seljatoe ning käetugede reguleerimisvõimalust ning ka kiikemehhanismi olemasolu. Samas tuleb hoolega järele mõelda, milliseid nendest lisadest tegelikult vaja oleks, sest ei ole mõtet raha raisata kalli kõikide lisadega tooli peale, kui te tegelikult neid ei vaja. Seetõttu tuleks kontoritooli valik teha igal töötajal ise vastavalt oma vajadustele.

Laua valikust sõltub palju

Väga oluline on ka kontorilaua valik, sest just see on keskne töötegemise koht. Mugava kontorilaua taga on hea töötada ning see tagab kõrge produktiivsuse. Kontorilaud on kogu ülejäänud sisustuse nurgakivi. Lauda valides tuleks kõigepealt tähelapanu pöörata lauaraamile. Üheks võimaluseks on valida laud, kus jalad on kinnitatud üksikult kruvide abil metallraamile. Tähelepanelik tuleks olla sellega, kuidas jalad on kinnitatud, sest tihti kinnitatakse jalad vaid 2-4 kruviga, mis ei taga seda, et lauajalad korralikult all püsiksid. Sellist lauda ei ole kindlasti võimalik pidevalt liigutada. Oluliselt paremaks valikuks on metallist täisraamiga laud. Täisraami puhul liigub turul ringi mitu lahendust. Nendest esimene on ühe metalltalaga, mis ei moodusta korraliku täisraami ning raami vastupidavus jätab soovida. Õige täisraam on kahe metalltalaga, mis loob nelinurkse toetuspinna!

Lisaks laua raamistikule on vaja kindlasti tähelepanu pöörata ka lauaplaadile. Oluline on hinnata lauaplaadi kuju, selle paksust ning servaääristuskandi olemasolu. Kontorilaua valikul tuleks vältida nelinurkseid laudu, kuna nende ergonoomiline kasutegur on null. Kõige parema töökeskkonna tagab L-kujuline töölaud kuhu annab „sisse sõita“. Seda tüüpi laud võimaldab paigutada küünarnukid töötamise ajal lauale, mis tähendab, et ka pikema tööpäeva järel ei jää randmed valusaks. Ühtlasi saab kogu laua pinda mugavamalt ära kasutada. Plaadi paksus ei tohiks kindlasti jääda alla 16mm. Kõige parem lauaplaat on 22mm paksune. Antud lauaplaadi paremus on tingitud sellest, et turul pakutakse selle paksusega lauda väga palju ning antud lauaplaat ühildatud koos metallist täisraamiga jääb kestma aastateks. Servaääristuskant on materjal, mis katab lauaplaadi serva. Väga levinud on õhuke kant vahemikus 0,4-1,0mm, mis ei ole piisav. Õhuke kant jätab esiteks laua servad teravaks ning teiseks kergesti purunevaks. Jälgima peab ka kandi ühenduskohti – need peavad olema sujuvad ja sirged. Korralikult paigaldatud ning õige paksusega kant tagab ka laua veekindluse ning seetõttu ka pikema eluea.

Õigesti sisustatud kontoriruumid tagavad mugavad töötingimused töötajatele ning meeldiva keskkonna kliendile.

read more
Lisa HarrisÕigesti valitud kontorimööbel tasub end ära
kontorimööbel.jpg

Kuidas valida kontorimööblit

Tänapäeval meisterdatakse kõik kontorilauad saepuruplaadist. Arvata võib, et paberilt kulub värv päris kiirelt. Suur valik kauplustes võtab silmad kirjuks. Valides melamiini, laminaadi või spooniga kaetud riiuli võite olla kindel, et viimistlus säilib kaua. Töötooli kvaliteeti hinnates tasub esimese asjana tutvuda jalaristiga. Kõige parem jalaristi valmistamise materjal esineb arvatavasti metall. Kui jalarist ette tuleb metallist, siis tõenäoliselt jalarist ei purune. Kvaliteetsetel riiulitel esineb osa vaheplaate fikseeritud ning osa liigutatavad. Stabiilsuse tagamiseks peab riiuli tagasein olema ühes tükis. Väikestest tükkidest tagaseinaga riiul jääb “tudisema. Soovituslik riiulivahe kõrgus tuleneb standartse A4 dokumendikausta kõrgusest. kontorimööbelKui teie olemasolev pehme mööbel pärineb ühelt tootjalt, tark alustada uue riiuli otsingut sama tootja juurest. Nimelt kasutab enamik büroomööbli tootjaid tänapäeval samu viimistlusmaterjalide tarnijaid. Basic töölaud ette tuleb L-kujuline: sellesse töölauda saab kõnekeeles väljendatuna „tooliga sisse sõita“ ning küünarnukid lauale toetada. Nii õlavööde minimaalselt pingutatud.

Arvuti ekraani saab paigutada väljasirutatud käte kaugusele, laua nurka..Tänapäeval ette tuleb esmapilgul päris raske hinnata, kas tegemist ette tuleb kvaliteetse töötooliga või mitte. Valdav osa töötoolidest ette tuleb Aasia päritolu ning nemad näevad välja võrdlemisi sarnased. Järgnevalt mõned näpunäited, kuidas eristada vastupidavat töötooli “müügiks tehtud” toolist. Hoolimata kohati äravahetamiseni sarnasest disainist toodetakse neid töötoole siiski erinevates tehastes, täiesti erinevat päritolu komponentidest või mõningaid detaile, nt. amordikatteid, sootuks paigaldamata. Minu kogemus näitab, et erinevat päritolu Eestis enimmüüdud hinnaklassi kuuluvate töötoolide praagiprotsent võib erineda kuni kakskümmend korda! Eestis enimmüüdud töötoolide jalaristid ette tuleb aga plastikust. Kvaliteetset plastikust jalaristi ei ole vaja karta. Lihtsaim viis ette tuleb otsustada plastikust jalaristi sees toimuva alusel. Kui jalarist ette tuleb seest tühi, ette tuleb see märk nõrgast konstruktsioonist. Plastikust jalaristi sees peab olema tugikonstruktsioon. Kontori tingimustes, kõval põrandal, ette tuleb kõige otstarbekamad pehmed kummikattega rattad. Iseenesest ei ole niisamuti kvaliteetsest plastikust kõvadel ratastel midagi viga. Eriti, kui parketil vaiksemaks liikumiseks panna tooli alla läbipaistev kaitsematt. Igal juhul peavad rattad istuma kindlalt pesas ja keerlema ilma takistusteta. Kui rattad ei keerle vabalt, kiiluvad nemad varem või hiljem kinni ning lõpptulemusena võivad sootuks küljest murduda. Laias laastus jaguneb töötoolide istmekatete materjali valik kaheks: tekstiil ning nahk. Mõlemal juhul peab jälgima, et kattematerjal oleks kindlalt istmepadja külge fikseeritud ega annaks kusagilt järgi. Kanga hõõrdumisele vastupidavust ette tuleb võimalik mõõta ning osa toole esineb niisama vastava sertifikaadiga varustatud, kuid reeglina kaasneb selline dokumentatsioon alates 300 eurot maksvate töötoolidega. Kindlasti ei pea aga nii palju maksma: sama raha eest võib osta 4 kvaliteetset töötooli.

read more
Lisa HarrisKuidas valida kontorimööblit