Blog

Latest News and Updates

Snuggly-socks-mug-of-tea-woman-350-415x260.jpg

Parimad õhksoojuspumbad säästavad kulusid

Õhksoojuspump on ju üks parimaid kütteseadmeid üldse, mis viimasel ajal Põhjamaades turule on tulnud. Õige seadmega, mis on paigaldatud õigesse kohta, on energiasääst garanteeritud. Oluline on ainult jälgida, et soetatud ja paigaldatud saaks õige mudel . Kui soovite minna kindla peale välja, siis oleks mõistlik valida Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi või Panasonicu eliitmudelid. Selle vähene elektri- ja ruumikulu, ülikiire paigaldus, kiire kütmine ja fakt, et sama raha eest saab ka jahutuse, teebki õhksoojuspumbast aina populaarsema valiku küttesüsteemide hulgas. Pole ühtegi teist soojuspumbaliiki, millel oleks nii lühike tasuvusaeg.  Ent ei tohi unustada, et ka nimetatud tootjad toodavad ka odavama klassi seadmeid, seega on oluline jälgida ka muid parameetreid peale tootjafirma nime. Kindlasti on olemas neid õhksoojuspumpasid tootvaid firmasid, mida maaletoojad ja paigaldajad ei soovita kliendile panna. Kolm sellist seadet on näiteks Galanz, Climoo ja Ultimate, mis on oluliselt problemaatilisemad omasuguste hulgas.  Nende seadmete peamised negatiivsed omadused on suur müratase, väga halb elektritarbimise ja soojatootlikkuse suhe, külma ilmaga väike soojendusvõimsus. Need on aga just niisugused omadused, millele oleks vaja mõelda õhksoojuspumpa soetades ning nende kvaliteedis kindel olema.

Eelised

Õhksoojuspumba eelised on tuntavamad eeskätt neile, kes muidu kasutavad elektrikütet. Õhksoojuspump on suurepärane valik lisaküttekehana kasutamiseks, sest võimaldab teiste küttesüsteemide kõrval luua elamisse mõnusa hubase õhkkonna. Samuti on õhksoojuspumbad muutunud populaarsemaks suviaomanike hulgas, sest võimaldavad elamus hoida pidevalt ühtlast temperatuuri ning vajadusel kiiresti tubadesse soe õhk sisse saada.Õhksoojuspump on elektriradiaatoriga võrreldes umbes kolm korda säästlikum ning kvaliteetne õhksoojuspump peaks ennast ära tasuma juba 1-3 aasta jooksul. Näiteks Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA, mille kasutegur kütmisel on 5,33 (+7YC juures) , mis tähendab, et 1 kWh elektrienergiaga toodab pump üle 5 kW sooja.

Palju probleeme võib tekkida näiteks kortermajades, kuhu tihtilugu paigaldatakse liialt osavad seadmed, mis oma suurema müratasemega häirivad seadme läheduses elavaid naabreid.  Sellisel juhul on reeglina abi kallima seadme ostmisest, mille müratase on oluliselt väiksem ning majaelanikke seetõttu ei häiri. Väga oluline õhksoojuspumpa paigaldades leida välisseadme jaoks koht, kus see kedagi ei sega ja kus seadmest tilkuv sulatusvesi kahju ei tekitaks.

Panasonic

2016 aastal uuenenud Panasonic HZ-seeria on soojuspumba turu üks liidritest kõikides tarbija jaoks olulistes näitajates. . Seade kasutab oma tööks äärmiselt keskkonnasõbralikku külmakandjat R32. Eriti kõrge COP (kasutegur kütmisel) ja küttekaabliga varustatud Scroll-kompressor tagavad maksimaalse energiasäästu aastaringselt. Panasonicu poolt patenteeritud Inverter+ tehnoloogia teeb selle seadme üle 20% efektiivsemaks. See tähendab 20% võrra väikseimaid elektriarveid võrreldes muude Inverter tüüpi soojuspupmadega.  Soojuspumba eeliseks on  selles suur efektiivsus, erakordselt kõrge kasutegur, ning äärmiselt madal müratase või suutlikkus töötada väga madalate temperatuuride juures. Kõik selles seadmes on lihtsalt parim. Uuematel mudelitel on tehase poolt paigaldatud nii kompressori kui ka seadme kondensaatvee sulatamiseks mõeldud küttekaablid. Need teevad seadmest tõelise Nordic mudeli, mis on mõeldud kasutamiseks põhjamaistes tingimustes. Seadmega on soovi korral võimalik hoida eramus madalat temperatuuri isegi kuni +8C või +10C. Seade on varustautud kolmetoimeline Super Alleru Buster süsteemiga, mis on mõeldud allergikutele. Seadmel on kaugjuhtimise valmidus.

Valides enda koju sobilikku õhskoojuspumpa, tuleb olla tähelepanelik toodete omaduste suhtes, et esialgne investeering hiljem ka energiasäästu näol enda ära tasuma hakkaks. Üheks tuntuimaks ja kvaliteetseimaks õhksoojuspumpade tootjaks on osutunud Fujitsu firma oma mitmekülgse toodanguga

Lisa HarrisParimad õhksoojuspumbad säästavad kulusid
Share this post

Related Posts