Blog

Latest News and Updates

Kodusoe vähese vaevaga – õhksoojuspumbad

Olete otsustanud paigaldada enda elamu kütmiseks õhksoojuspumba, sest see on säästlik ning mugav küttelahendus. Salongu või kauplusesse minnes leiate aga eest väga erinevas hinnaklassis õhksoojuspumpasid. Tekib küsimus, millist valida? Kas on tõepoolest kallim parem kui odav? Või piisab ka pisikesest ja odavad õhksoojuspumbast? Õhksoojuspumpa ostes on oluline kindlasti jälgida, et soetatud ja paigaldatud saaks kvaliteetne mudel . Kui soovite minna kindla peale välja, siis oleks mõistlik valida firmadest näiteks Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi või Panasonicu eliitmudelid.

Kindlasti tuleb arvestada ka soojuspumba kvaliteeti. Meie kliimas, kus soojust on vaja pumbata efektiivselt nii +10°C juures kui -20°C välisõhutemperatuuri juures, annab suurima säästu kallimatele õhksoojuspumpadele paigaldatud elektrooniline paisuventiil. Odavates seadmetes kasutatavad kapillaartorud või mehaanilised paisuventiilid ei suuda selliste temperatuurivahedega säästu pakkuda. See on ka üks peamistest põhjustest, miks ei lubata odavaid seadmeid alla -5°C temperatuuri kasutada. Meie talved on aga oluliselt külmemad.  Et tagada endale kindel soe tuba, tuleks valida kvaliteetne õhksoojuspump tuntud firmalt.

Väga heaks valikuks on näiteks  Fujitsu LM seeria õhksoojuspumbad, mida iseloomustab tõhusus ja kasutusmugavus. Need soojuspumbad on klassikalised seinale paigaldatavad õhk-õhk tüüpi soojuspumbad. Fujitsu kõige uuem suure jõudluse ja väga heade näitajatega tõhus LM- seeria Nordic mudel omab parimat hinna ja kvaliteedi suhet omas klassis. See seade on väga tõhus, sest selle 35% suurem soojusvaheti ja õhuvoolujaotur tagavad mugava põrandataseme kütmise. Ka see mudel on tehases katsetatud ja selle töökindlus on tagatud kuni -25° C pakasega. Sarnaselt LT seeria mudelitele on ka LM Nordic õhksoojuspumbad mõeldud kasutamiseks põhjamaa oludes ning selle välisseadmesse on sisse ehitatud küttekeha, mis hoiab teda külmumast.

Juhul, kui te aga soovite paigaldada pigem õhk-vesi tüüpi soojuspumpa, siis on ka siin Fujitsu üks juhtivamaid tootjaid maailmas. Fujitsu on juba tõestanud, et High Poweri seeria soojuspumbad sobivad meie kliimasse väga hästi. Töökindlus madalal välistemperatuuril ja ideaalne ühildumine kõrgetemperatuuriliste radiaatorküttesüsteemidega on High Poweri seeria soojuspumba trumbid. Tänu uuele lineaarse kontrolliga sissepritsesüsteemile tagab soojuspump sellised tehnilised näitajad, mida tõenäoliselt ei suuda ükski teine kodus kasutamiseks mõeldud õhk-vesisoojuspump.   Näiteks on Fujitsu High power mudelid kõrge kasuteguriga ja säilitavad oma võimsuse ka -25 kraadi juures ning on tootja poolt katsetatud ning tõestatult efektiivse soojatootlikkusega ka kuni -30 kraadise pakasega.  Seda tänu uuele “lineaarsele kontrolli süsteemile”, mis võimaldab seadmetel toota kõrgetemperatuurilist vett ka väga madalatel temperatuuridel ja seda ilma lisakütteta. Sellel soojuspumba mudelil on külmumis ja ummistuskindel patendeeritud koksiaalne soojusvaheti, A-energiatarbe ringluspump ning  elektriline lisakütteelement.Tarbevee soojendamiseks on tootevalikus nii 190L boileriga või ilma boilerita mudel.

Ükskõik millise Fujitsu õhksoojuspumba kasuks otsustate, võite kindel olla, et see on toodetud äärmise tähelepanelikkusega ning sobib ideaalselt meie kliimasse tagades energiasäästlikku soojatootmise ja kõige külmemate ilmadega.

Oluline on aga meeles pidada, et õhksoojuspump võimaldab maksimaalset efektiivsust saavutada ning energiat säästa ainult juhul, kui ta õigesti tööle rakendada ja lasta tal maja kütta. Kõik algab soojuspumba siseseadme paigutamisest – nimelt peab see asuma kohas, kust soe õhk pääseb eluruumides takistamatult ringlema. Teiseks peab sissepuhe olema sellise tugevusega, et õhk tõepoolest ringleb ja viib soojuse eluruumidesse laiali. Kolmandaks tuleb muude kütteallikate termostaadid keerata piisavalt madalale temperatuurile. Õhksoojuspump võimaldab energiasäästu ainult juhul, kui sellega võimalikult palju köetakse.

Lisa HarrisKodusoe vähese vaevaga – õhksoojuspumbad
Share this post