Blog

Latest News and Updates

Kamin.

Alternatiiviks ahjule on hea variant kamin, mille jaoks ei kulu sugugi rohkem küttematerjali. Lisaks on elava tulega kaminat kaunis vaadata.

ilus kamin

Ehituse algstaadiumis tuleks ära mõelda millist kaminat vaja on. Selle järgi pannakse paika korsten ja ehitatakse kõiksugu muud süsteemid.

Ahju ja kamina vahe seisneb selles, et esimene suudab hoida soojust ja kiirgab seda pärast kütmist pikema aja vältel, teine aga annab sooja senikaua, kuni tuli põleb.

Kütmiseks suletud kamin

Hirm suurtest küttekogustest kamina ees on asjatu. Ahju ja kaminasüdamiku kütmiseks kulub samaväärselt palju küttematerjali. Puidu kütteenergiast saadav kasu on ahjul ja kaminal sama. Küttekaminas põleb üks koldetäis kuni kaheksa tundi, ahjus umbes 30 minutit.
Ahju puhul kaob silmailu elavast tulest ära kuid pärast kõva kütmist suudab see veel sooja anda ööpäev. Välja võiks tuua miinuseid ahju korral, et nad näevad välja küllaltki standartsed, väike ukseava, ahi suudab kütta vaid seda tuba kus ta on erinevalt pellet kateldest
Kahjuks pole tarbijad väga teadlikud erinevatest trendidest ja sellepärast võib neile koju maanduda ahi mille kasust nad saavad alles peale kütmist aru. Lühidalt võib öelda, et tubli pereauto leiab Prantsuse kaminate hulgast; inimene, kes hindab enamasti kvaliteeti ja eripära, võiks valida Saksa kamina, ja inimene, kellele on hind kõige tähtsam, leiab kodu soojendaja mingiks ajaks marketist, kus müüakse oluliselt odavamaid kaminasüdamikke.
Korteritesse saab panna gaasikamina, mille korstnaks on läbi maja seina väljaviidud toru. Kamin kasutab põlemiseks õueõhku. Kui kütta gaasikaminat ööpäev läbi, peab gaasiballoon vastu nädala. Gaasikamin reguleerib temperatuuri ise.
Kütmiseks ei sobi avatud kaminad. Selliste kaminate viga on selles, et nii kui avada siiber muutub ahi kui aknaks mis jahutab maja, nii võib vaid kohinat kuulda kui soe õhk korstna kaudu õue ruttab. Ainult kaminaga kodu soojaks siiski ei saa, seda peab toetama mingi muu küte.

Minnes talvekuudel reisile puhkama siis tasuks väga karta, et veetorud võivad lõhki külmuda, kui ainuke küte on kamin. Võimalik lahendus on kesküte kamina põhjal. Siis pole enam katelt keldri vaid kamina sisse süsteemi mis soojendaks ka ülejäänud maja.

Kolm eriliiki korstent – telliskivikorsten, metallkorsten ja Fibo korsten, mille suitsulõõr on valmistatud happekindlast keraamikast, sees anorgaanilise sideainega kivivill ning välismantel tehtud Fiboplokist.

Metallkorsten on kerge ning võtab vähe ruumi, halb on see, et metall soojenedes paisub. Raske on teha nii, et metallkorstnast ei tilguks vett sisse. Seda valmistatakse mitmest kihist, kõigepealt surutakse metalltoru ümber kivivill ja selle ümber läheb plekk kest.  Kui temperatuur korstna sisepinnal tõuseb ning soojusarvestid näitavad umbes 250 kraadi siis hakkab kivivillast eralduma liimaine, lihtsalt vältida korstnaid milles on liimaine. Kvaliteetne korsten on roostevaba sise- ja väliskestaga, mis on kokku keevitatud laserkeevisega. Needitud või valtsitud korstnad ei pea kaua vastu.

Lisa HarrisKamin.
Share this post

Related Posts