Blog

Latest News and Updates

sääsk-2.jpg

Ennustatakse sääserikast aastat.

Putukateadlane ja loodusfotograaf  hindab tänavust aastat sääserohkeks, kuna aprill oli keskmisest soojem ja sajusem.

Sääskedega on sellel aastal kuidagi eriti rohkelt, kuid siiski midagi kohutavalt pole. Tema sõnul soosis sääskede paljunemist vihmane aprill. Suuremad vihmad soosisid seda, et lumevee lombid ei saanud ära kuivada, ning sääskedel oli tunduvalt rohkem sigimiskohti. Just sellised lombikesed on nende kasvuks ideaalsed.

Üks tugev pluss oli ka veel see, et Aprill oli keskmisest palju soojem. Kuna sääskedel ongi vaja eluks veekogu ning soojemat temperatuuri.

Eelnevatel aastatel on sääski pigem vähem olnud kuna külmad ilmad kestsid kauem ja sääsed ilmusid välja alles mai lõpul. Tänavu tegutsevad nad aktiivselt juba mai keskpaigast.

Ent kas mõnes kohas Eestis võib neid ka vähem olla? Kui juhtub, et mõni piirkond on pikalt põuane olnud ehk kevadel pole üldse vihma tulnud, siis seal neid ei ole, kuid üldiselt on neid siiski kõikjal.

Võiks ju arvata, et mõned nädalad on küllaltki palavad olnud, kuid metsasääski see väike periood ei kurvasta. Hetkel on nad siiski koorunud ning sääseliste valmikud tegutsevad, elu jätkub vanarida, siiski väga kuivad nädalad võivad sääskede arvukust mõjutada suve keskpaigas.

Sääskede rohkus kestab üldjuhul u. kuuke. Nagu ikka, kestab sääserohke aeg jaaniajani ja pärast seda jääb natuke rahulikumaks, ehkki päris ära nad siiski ei kao.

sääsk

Suvistel väliüritustel tasub sääsetõrjevahendid aga lähedal hoida. Jällegi pole vaja tõrjega liiale minna sest suures rahvamassis jäevad nad natukene varju.

Olles suurema grupiga metsas siis väga sääski ei märgatagi, sest nad jaotuvad inimeste arvukuse peale ära. Mul on endalgi selliseid kogemusi olnud, et suure grupiga kuskil metsas olles ei pane teisi tähelegi, aga kui sinna samma kohta üksi jään, lendavad järsku kõik mulle peale.

Lisa HarrisEnnustatakse sääserikast aastat.
Share this post