AIAPOSTID

Aiapostid ja aiapostidepaigaldus

Aiapostide paigaldamisel arvesta, et postide vahe võiks olla võrkaia ja puitaia puhul maksimaalselt 2700mm, seda juhul kui kasutad horisontaalpõõnaks höövelpuitu 45x95mm või hööveldamata puitu ristlõikega 50x100mm.

Aiapostide paigaldusviise on mitmeid. Kindlasti tuleb vastavalt aia ja pinnase eripäradele kasutada erilahendusi, kuid tavajuhtudel paigaldame meie aiapostid järgmiselt.

Alustame aiajoone märgistamise ja aiapostide asukohtade märkimisest. Väravapostide vahekaugusena peaks arvestama 2 – 2,5 meetrit. Augud kaevame ca 300 x 300 mm, sügavusega 900 mm. Kõik postid betoneerime sügavusele ca 600 mm. Esmalt täidame augud 2/3 ulatuses betooniga. Aiapostid asetame kohe õigele lõppkõrgusele, samal ajal tihendame betooni, kontrollides aegaajalt posti õiget kõrgust. Siis täidame augu lõpuni betooniga ja tihandame sellegi. Betoonipind peaks jääma ca 50 mm mullapinnast madalamale.

Aiapostid saavad enne paigaldamist ettevalmistatud: keevitame tootmises vajalikud kinnituskõrvad, väravapostidele kaabliavad jm vajaliku. Seejärel on aiapostid kõik eelnevalt tsingitud, passiveeritud ja pulbervärvitud. Kui soovite ise paigaldada aiapostid ja piirdeaia, siis aitame Teid seejuures heameelega kõigi vajalike detailide ning nõuannetega. Väravate liikuvad osad ja pisidetailid toodab meile itaalia firma Comunello.

Puitaia ja varbaia puhul kasutame aiapostideks nelikantposte suurusega 60 x 60 mm või 80 x 80 mm.

Võrkaia puhul on enamlevinud ümarpost läbimõõduga 48 mm.

Paneelaia puhul 60 x 40 mm.

Aiapostide ise paigalduse

juures tuleb arvestada, et betooni kulub palju. Umbes 3-4 kotti kuivsegu. Kui poste on palju ja segumasinat pole, on päris suur töö betoonisegamine. Seega juba alates viiest postist ( 0,5 m3) tasub kaaluda betooni tellimist lähimast betoonisõlmest. Samas tuleb siis kindel olla, et kõik ettevalmistus tööd on tehtud ja abikäsi kõrvalt võtta, et betoon enne paigaldamist ära ei kuivaks.

Oluline on kontrollida enne betooni lõplikku kuivamist, et kõik aiapostid on:

  • ühel joonel (pingutatud nööri abil),
  • õigel kõrgusel (nivelliiri või müürinööri abil) ja
  • loodis.

Aiatäite (võrgu, puidu, metalli vms) paigaldamisega saab alustada minimaalselt 3 päeva pärast aiapostide paigaldamist.

Kindlasti peab mainima, et enne erilahendusega või suurt töömahtu hõlmavate piirdeaedade puhul (kui puudub arhitekti joonis) teeme me piirdeaia lahendusele eskiisprojekti, mille Teiega kooskõlastame. Ükskõik, kas paigalusega tegeleme meie või keegi teine. Nii saab kindel olla, et oleme üksteisest õigesti aru saanud ja kõik detailid saavad toodetud ootuspäraselt

Reapostid betoneeritakse vähemalt 700mm sügavusele, postide külge kinnitatakse hiljem kas võrkaed, puitaed või metallaed. Enne postide betoneerimist paigaldatakse n-ö reanöör, mille järgi saab aiapostid betoneerida ühele joonele. Kõrgust saab jälgida horisontaalse niveliiriga.  Vastavalt   soovile võib  kallakutel aiaposte betoneerides arvestada kallakuga ehk hiljem jääb piirdeaed nö paralleelne pinnasega.

Müügil erineva viimistluse ja ristlõikega aiapostid. Viimistluse valik: kuumtsingitud, pulbervärvitud, kuumtsingitud ja pulbervärvitud.
Soovitame kasutada kuumtsingitud aiaposte. Kui tsingitud aiaposti värvus(hõbehall) ei meeldi, siis saab aiapostid lisaks värvida.
Aiapostide kuumtsinkimine tagab aiapostide kõrge korrosioonikindluse ja korrektse väljanägemise aastateks. 
Enimlevinud aiapostide ristlõiked.

Aiapostid 60x40mm
Kasutatakse põhiliselt paneelaia postidena, samuti võib kasutada madala puitaia postidena.
Postiseina paksus tavaliselt 1,5-2 mm

Aiapostid 60x60mm
Enimlevinud aiaposti ristlõige puitaia ehitamisel, seinapaksus 2-3mm.
Sobiliku pikkuse juures ulatub aiapost vähemalt 500 mm betooni sisse.

Väravapostid 80x80mm
Kasutatakse madalamate väravate ehitamisel või massiivsete piirdeaedade ehitamisel. Sobib ideaalselt ka metallist varbaedade postideks.

Väravapostid 100x100mm
Sobivad ideaalselt kõrgematele(üle 1400mm) väravate postideks. Postiseina paksus 3-4 mm.

aiapostid

Postid on varustatud plastikust postimütsiga ja nn kõrvadega horisontaalse põõna kinnitamiseks.

Vekra OÜ on erinevate piirdeaia tüüpide maaletooja. Valikusse kuuluvad – keevispaneel, keevisvõrk, punutud võrk, loomavõrk, erinevad metallaiad ning puurivõrgud. Pakume ainult Euroopa tehastest pärit toodangut, mis tagab kvaliteedi ja vastupidavuse. Läbi oma partnerite soovime pakkuda Eesti turule standardpiirdeaedasid, kuid valikuse kuuluvad ka natuke erilisemaid ja teistmoodi piirdeaiad nagu disainaed või piirdele kinnitatav kunsthekk.

Piirdeaed ehitatakse oma krundi ümber mitmetel erinevatel põhjustel – privaatsuse tagamiseks, lärmi vähendamiseks, võõrastele sissepääsu takistamiseks, piirata alasid lemmikloomadele või lihtsalt dekoratiivsetel eesmärkidel.

Vekra OÜ soovib Teid selles osas aidata pakkudesklientidele erinevaid piirdeaia lahendusi: