Blog

Latest News and Updates

sääsk-2.jpg

Ennustatakse sääserikast aastat.

Putukateadlane ja loodusfotograaf  hindab tänavust aastat sääserohkeks, kuna aprill oli keskmisest soojem ja sajusem.

Sääskedega on sellel aastal kuidagi eriti rohkelt, kuid siiski midagi kohutavalt pole. Tema sõnul soosis sääskede paljunemist vihmane aprill. Suuremad vihmad soosisid seda, et lumevee lombid ei saanud ära kuivada, ning sääskedel oli tunduvalt rohkem sigimiskohti. Just sellised lombikesed on nende kasvuks ideaalsed.

Üks tugev pluss oli ka veel see, et Aprill oli keskmisest palju soojem. Kuna sääskedel ongi vaja eluks veekogu ning soojemat temperatuuri.

Eelnevatel aastatel on sääski pigem vähem olnud kuna külmad ilmad kestsid kauem ja sääsed ilmusid välja alles mai lõpul. Tänavu tegutsevad nad aktiivselt juba mai keskpaigast.

Ent kas mõnes kohas Eestis võib neid ka vähem olla? Kui juhtub, et mõni piirkond on pikalt põuane olnud ehk kevadel pole üldse vihma tulnud, siis seal neid ei ole, kuid üldiselt on neid siiski kõikjal.

Võiks ju arvata, et mõned nädalad on küllaltki palavad olnud, kuid metsasääski see väike periood ei kurvasta. Hetkel on nad siiski koorunud ning sääseliste valmikud tegutsevad, elu jätkub vanarida, siiski väga kuivad nädalad võivad sääskede arvukust mõjutada suve keskpaigas.

Sääskede rohkus kestab üldjuhul u. kuuke. Nagu ikka, kestab sääserohke aeg jaaniajani ja pärast seda jääb natuke rahulikumaks, ehkki päris ära nad siiski ei kao.

sääsk

Suvistel väliüritustel tasub sääsetõrjevahendid aga lähedal hoida. Jällegi pole vaja tõrjega liiale minna sest suures rahvamassis jäevad nad natukene varju.

Olles suurema grupiga metsas siis väga sääski ei märgatagi, sest nad jaotuvad inimeste arvukuse peale ära. Mul on endalgi selliseid kogemusi olnud, et suure grupiga kuskil metsas olles ei pane teisi tähelegi, aga kui sinna samma kohta üksi jään, lendavad järsku kõik mulle peale.

read more
Lisa HarrisEnnustatakse sääserikast aastat.
internetis-ostmine.jpg

E-kaubanduse jätkuv kasv.

Statistikaameti andmed näitavad, et viimase aasta jooksul on internetist midagi ostnud või tellinud rohkem kui pooled täisealistest. Postipakke saab keskmine eestlane aasta jooksul aga ligi üheksa. Järelikult on Eestis täiesti arvestatav seltskond inimesi, kes regulaarselt ja aktiivselt e-poodidest oste teevad.

Ei pea olema geenius mõistmiseks, et sellel aastal kasvab saadetiste arv. Ilmselt küllaltki sarnases tempos nagu seda on ka varasematel aastatel olnud, Värskeid tellijaid tuleb juurde nutipõlvkonnast. See põlvkond on esimene, kes ei soovi enne ostmist kaupa näha, katsuda, proovida või selle täielikus sobivuses veenduda. Võib öelda, et eelnev on just olnud takistuseks e-poe arengule.

Võib öelda, et kümmeaastat tagasi kui julgemad kaupmehed vaikselt üle e-kaubanduse poole piiluma hakkasid, ootas neid ees veel palju takistusi. Alati nagu kõik uus on võõras ja tekitab inimestes hirmu, nii oli ka ekaubandusega. Olukorda proovisid ka edukalt ära kasutada petturid, kes tekitasid ekaubanduse suhtes palju eelarvamusi.

Täna me võime öelda, et e-kaubandust on palju turvalisemaks muudetud ning konkureerib jaekaubanduse kõrval. Epoed on täiesti tõsine äri ja kiireim võimalus kaubandusettevõtte jaoks oma tööpõldu laiendada. Uusi ja juba tuntud kaubamärke lisandub ekaubanduse perekonda lähiajal veelgi, sest kasvav tarbijaskond töötab liimina, mis ligi meelitab.

Toimetavad tavaliste poodidega ühiselt

Nutitelefonid on lisaks kõigele muule saanud ka uue nime “taskuskantav pood”. Sellepärast muudavad enda lähenemist ka kaupmehed. Viimane areng näitab, et e-kanalitesse on hakanud kolima isegi toidukaup. Samas ei tähenda see veel kindlasti lähiajal toidupoodide lõppu, inimestele on lihtsalt hakatud pakkuma rohkem valikuvõimalusi. Näiteks avas äsja oma esimese ekaupluse Selver. Kindlasti selliseid uudiseid võib suurte kettide poolt kuulda veelgi.

Tuleb tasuta transport

Põhjus, miks sageli tellitakse pigem välismaalt, peitub ennekõike hinnas. Reeglina isegi mitte niivõrd toote enda hinnas, vaid lisanduvas transpordihinnas. Tasuta transpordile reageeritakse alati positiivselt.
Müügi kasvatuseks on tasuta transport suureks eeliseks. Lähiajal hakkavad kindlasti ka Eesti e-poed seda rohkem kampaaniate raames julgemalt katsetama ning seejärel samm-sammult liikuma läbivalt tasuta kohaletoimetamise suunas. Kuna klient ei taha lisaraha maksta, tundub mõistlikum transpordi hind lisada juba eelnevalt toote hinna sisse.

Klienditeenindus läheb paremaks.

Kliendi rahulolu sõltub tihti sellest, kui hea kohtlemise osaliseks ta saab. Kas klient saab piisavalt tähelepanu. Asjaolud, et emakeelne klienditeenindus on kogu aeg kättesaadav ning lisaks tellimisele on ka kaupade tagastamine lihtne ja kiire, muutuvad ajapikku iseenesest mõistetavateks. Järjest enam on turul valitsev seisukoht, et pakutav klienditeenindus peaks vastama ja isegi ületama klientide ootusi.
epood

Pakid tellitakse automaati

Hiljuti suutis pakiautomaat ületada kullerpostide populaarsust. Postkontorid muutuvad pakkide saatmisel ja vastuvõtmisel aga üha marginaalsemaks. Klientidele meeldib lausa ise enda pakile järele minna. Tõenäoliselt kasvatab pakiautomaat lähematel aastatel oma positsiooni veelgi. Droonide või pakirobotitega pakkide kohaletoimetamine jääb hetkel veel kaugemaks tulevikumuusikaks

read more
Lisa HarrisE-kaubanduse jätkuv kasv.
histrenn.jpg

Suvised treeningud ja nende tähtsus.

Tervisliku toitumise ja eluviiside propageerijad on väitnud, et suvise grillihooaja varjukülg on asjaolu, et kõikvõimalikud vorstikesed, valmis grilllihatooted, jäätised ja magusad karastusjoogid kergitavad suve lõpuks tublisti kehakaalu, mistõttu korrapärast treenimist jätkata on suvisel ajal eriti oluline. Võib öelda, et eriti veel nendel kelle keha on ülejäänud aasta kõvasti trenni teinud.

venitus

Istuva eluviisiga inimestel tuleks leida tunnike kolm-neli korda nädalas, et hoida keha aktiivsena ja vormis. Kui kehakultuuri harrastajad kaovad soojade ilmade tulles spordiklubidest, siis septembris jõusaali naastes ootab neid oma kehaga raske ja aeganõudev töö, et see jälle trimmi saada.

Inimesed rassivad suve järel septembrist detsembrini hea vormi nimel kõvasti trenni teha, kuid siis tulevad jõulud ning uus pühadeaegne toiduorgia paiskab trenni- ja toitumisrežiimi jälle segi.

Jällegi uue aasta tulles annavad inimesed endale lubadusi ning on vaja liigkilodest uuesti vabaks saada. Jällegi algab rügamine, et rannahooajaks oleks kõik okei. Kes on tubli ja järjekindel, saabki hea vormi kätte, aga see ei jää püsima, kui inimene trenni edasi ei tee. Kiirelt on raske vaevaga saavutatud keha jälle kadunud. Keha muutub pigem pehmeks ja venivaks, sest kätte jõuab pikk suvi koos jaanipäeva ning puhkusega ja sealt tulenevalt jääb trenn tahaplaanile.

Nimelt on talvised raskemad jõusaali- ja rühmatreeningud ja suvised välitreeningud täiesti ise toimega ja üht teise vastu üleöö vahetada ei tohiks. Kergema ja raskema treeningustiili põhiline vahe on selles, et mõlemas töötavad eri lihaskiutüübid ja mõlemat tuleks harrastada aasta läbi.venitamine

Talvel võiks rõhk olla raskematel treeningutel ja suvel kergematel. Võiks teha näiteks talviti kolm rasket ja 2 vähemintensiivset treeni nädalas. Suvel jällegi vastupidi: kolm kergemat ja kaks raskemat trenni. Nii saaks hoida keha terve ja tugevana aasta läbi.

Kui nii talitada, saaksid naised, kes soovivad head vormi ja trimmis ihu, ning mehed, kes ihkavad lihaseid ja jõudu arendada, sügisel kohe vormi arendama hakata, selle asemel et lihasmassi tagasisaamisega kolm kuud vaeva näha.

Väike puhkus intensiivsest jõusaalitrennist pole halb ega ka mitte keelatud. Kindlalt jõusaalis või rühmatrennides käivad inimesed võiksid siiski iga poole aasta tagant teha paarinädalase pausi, näiteks puhkuste või pühade aegu, ent siiski hoides silma peal, et paus ei veniks liiga pikaks.

read more
Lisa HarrisSuvised treeningud ja nende tähtsus.
Old_wooden_window.jpg

Vajad abi puitakna taastamisel ?

Akna taastamineViska pilk peale kõige kiirematele moodustele kuidas vana puitakent taastada.

Jälgi järgmisi samme..

Puhasta mustusest Enne akna eemaldamist märgi, kus kohast tuleks akent hööveldada või kuhu tuleks puiduriba juurde liimida eemalda sulused.

Soojenda kitti soojauhuriga ja eemalda see peitli, jäiga pahtlilabida või noaga. Vaata, et puidust ribasti minema ei kakuks. Vana klaas võib väga kergelt mõraneda vähese töökogemuse ja kiiruga lähevad nad lihtsalt puruks! Abiks on klaasile asetatud märg kalts.Kiti eemaldus

Kui kitt on käes, eemalda väikeste tangidega tihvtid, mis klaasi veel kinni hoiavad. väike trikk on panna näpitsate ja puidu vahele puuklots mis hoiab selle ära, et raam ise kahjustada saaks.

Vana värvi koorimine võib tunduda algul raske, selleks on hea soojaõhuföön ning kraabits Kuumutatud värvi lükka ära pikki puidusüüd. Töö on küllaltki mahukas kui tasub võtta aega, sest tulemus jääb pikadeks aastateks.Vana värvi eemaldamiseks proovi kaabitsat ja infrapunalampi.
kasuta sama puiduliiki:männipuidust aken paranda männipuiduga. Kitt eemaldatudVõimalusel kasuta parandustükkide valmistamiseks samasuguse süü ja tihedusega puitu Üldjuhul on aknad valmistatud tihedast puidust. Võimalusel kasuta vana puitu – see on kuivanud ja ei mängi nii, nagu uus puit. Parandustüki süü peab jooksma samas suunas parandatava detailiga.

Lihvimine Jällegi nühi puitu pikisuunas. Proovi abrasiivi nr 60 või 80.

Alusvärv Kasuta kruntvärvi, et paranda värvi nakkumist ja kaitsta puitu. Oksakohad tuleb katta šellakiga, et vältida vaigu imbumist läbi värvi.Pärast kruntimist tuleb aknad 2-3 päeva jooksul värvida. Kui liiga kaua oodata, tekib kruntvärvi pinnale kilejas kiht ja värv ei nakku enam.

Kittimine- Miks kasutada kitti mitte liistu või silikooni? Kitt muudab aknad õhutihedaks. Erinevalt silikoonist, on kitti võimalik parandada ja uuendada. Aknaliistude kasutamisel jääb klaasi ja liistu vahele ikkagi väike praoke, mille kaudu vesi aknaraami vahele imbub ja hakkab tasapisi puitu mädandama. Seetõttu tuleks liistule eelistada kitti!

Kitt koosneb linaõlist ja kriidist

Kiti 24 tunni möödudes kruntvärvimisest enne kittimist õlita klaasivaltsid. Kui pind on õlitamata, ei nakku kitt aknaga, sest puit on kuiv ja imab kitist õli välja. Liiga kuiv kitt hakkab ka kiirelt pragunema.

Värvimine

Akende värvimine on vajalik, sest värv kaitseb puitu

niiskuse eest ning värvi sees olevad pigmendid kaitsevad puitu UV kiirguse eest, mis „sööb“ puitu ning samuti kiire temperatuuri muutuse eest. Kasuta ainult linaõlivärve. Kui vana värvikiht on kvaliteetne ja oled kindel, et tegemist on linaõlivärviga, ei ole vaja vana värvi eemaldada. Piisab vana värvikihi matistamisest lihvpaberiga ja aknad võib uuesti üle värvida.

Akende hooldamine

Ära unusta, et aknaid tuleb iga nelja-viie aasta tagant hooldada. Õlita aknaid värnitsaga kriidistuma hakanud värvikiht muutub jälle elastseks, tõmmates värvitud pind värnitsase lapiga üle. Erilist tähelepanu vajavad lõunaküljes olevad aknad, mis saavad rohkem päikest (UV kiirgust).

read more
Lisa HarrisVajad abi puitakna taastamisel ?
uued-linad.jpg

Kuidas tasub ära kodukoristus ?

Kodukoristamist peavad seda teenust pakkuvad ettevõtjad mugavusteenuseks, mis ei peagi maksma vähe. Koristaja tunnihind jääb keskmiselt 10-15 euro kanti, kolmetoalise 60-ruutmeetrise korteri peaks saama korda kahe-kolme tunniga.

Paljudel ettevõtetel ei ole kodulehel üleval kodu hoolduskoristuse hinnakirja, kuna regulaarse hoolduskoristuse hind sõltub suuresti konkreetsest elamisest ja sellest, mida pere koristajalt ootab.

Tavalise korteri, näiteks 60m2 kolmetoalise korteri koristamiseks võib kuluda aega u. kolm tundi. Nagu ikka esimene kord peab koristaja alsutama nullist ja kõik väiksed kohad üle käima, järgmistel kordadel algab juba hoolduspuhastus ning töö võib käia üsna kiirelt.

Eritööd ning lihttööd.

Maja koristamine võtab aega hinnanguliselt viis-kuus tundi. Mida pisem on kodu ja mida enam on seal kõikvõimalikke vidinaid, seda rohkem võtab koristamine aega. Suurte vabade pindade puhastamine läheb kiiremini.

Kõige rohkem võtab aega vannitoa ja köögi puhastamine. Koristajat ja teenusepakkujat valides tasuks silmas pidada ka seda, kas puhastusvahendid on koristaja ja firma poolt või peab koduomanik need ise soetama.

Kvaliteetsed puhastusettevõtted kasutavad enda vahendeid, et vältida kahju mida võib põhjustada vale keemia, näiteks õrnadel materjalidel – valet puhastamisvahendit kasutades võib kalli materjali aja jooksul sootuks ära rikkuda.

Tellida on võimalik nii kõige lihtsam hoolduspuhastus kui ka võtta lisaks triikimine, akende või külmkapi pesu ja ka muud põhjalikumad puhastused. Eritööde alla lähevad näiteks pehme mööbli ja vaipkatte keemiline puhastus ning kõrgel lae all turnimist nõudvad tööd.

Koristaja vastutus

Teenusepakkujad sõlmivad kliendiga ka vastutuskindlustuslepingu, mille järgi vastutab ettevõte millegi kadumise või purunemise eest.

Eraisikust koristajatädi võib küll leida lehekuulutuse või näiteks naabrinaise kaudu, ent probleemide ilmnedes on neid sellisel juhul palju keerulisem lahendada.

Ükskõik millise teenuse te tellite, peaks see olema ametlikult fikseeritud, sest siis on su õigused rohkem tagatud ja kaitstud. Ja teine pool on see, et maksud maksmata ei jääks.

Soovituse jõud on suur ja sealt tulenevalt on inimesed ka helistanud firmadesse ning palunud sama koristajat kes nende tuttavate juures end juba tõestanud.

Näiteks on kui kokkulepe, et koristaja käib nädalas korra koristamas, kuid tegelikult jättis vahele siis on võimalik kohe see vaidlustada.

Kuivõrd usaldavad inimesed oma koju võõrast inimest koristama, ilmselt koristajat otsiv inimene on selle enda jaoks juba selgeks mõelnud.

Teenust pakkuv ettevõte võiks hoolitseda selle eest, et teenust käib pakkumas üks ja sama koristaja. On ka inimesi, kes alguses ehk veidi kõhklevad ja on esimestel kordadel koristamise ajal kodus, ent mõne aja möödudes muutub ka nende klientide süda rahulikumaks ning julgetakse koristaja tulekul kodust ära olla ja omi asju ajada.

Leping mis on suusõnaliselt kokku räägitud ei oma juriidilist jõudu. Siis peab sul olema keegi tunnistaja kõrval, kes ütleb, et jah, tõepoolest, meil oli niimoodi kokku lepitud

read more
Lisa HarrisKuidas tasub ära kodukoristus ?

Aken – milline ja miks

Milline aken

Tavaline ühekordne aken Eesti kliimas ei ole parim valik, sest kahekordne klaas on tunduvalt parem või kui arvestada maksumust siis võib erandi teha.Kuid eksisteerib ühekordsed külmakindlad klaasid, mis sisaldavad hõbe aatomeid, see tagab väikse kiirgusteguri akna tugevus sorteerida päikesekiirguse laineid läbi lasta ja ei lase soojuskiirgust korterist õue. Sellised klaasid püsivad kannul topeltklaasiga akendel ning ka maksumus neil on väiksem. Tõsi, neid aknaid ei ole soovitav panna mürarikkale tänavapoolsele küljele.Ka sellele on olemas eri aknad, südamikud, mis toodetud gaasiga, tavaliselt argooni või krüptooniga. Sellisel juhul soojuspidavus küllaltki suur, ka heliisolatsiooni maksumus sellele vastav.

Akna profiil

Teatavat tähtsust omab vahetatava akna profiil ja furnituuri kvaliteet. Seal juures on oluline töökvaliteet ning paksus. Meie kliimas on suurepärane kihiline raami profiil üle 60 mm. Furnituuri kvaliteet on plastikakende tihedaks kinnitamiseks hädavajalik. Isegi kui on soojusisolatsiooniga aken, siis see ei aita kui akna äärtest tuleb külm elamisse.Kas on mingid akand on kvaliteetsemad kui teised? Täielikku teenuste valikut pakuvad kvaliteetsed tootmisettevõtted, kes pakuvad PVC aknaid. Eelkõige hinnake järgmiste näitajatega enda lemmikettevõtteid: Kaua ettevõte on tegutsenudkuidas on ettevõte varustatud vajalike tööriistadega, kuidas meisterdatakse aknad (“süles” või on vajalikud vahendid);Millised sertifikaadid on ettevõttel enda akendele.Tootmiskogus ning headus, kundede soovitused. Muide, ärge kahelge küsida oma sõpradelt kas nad on kokku puutunud selliste ettevõtetega

Akende GARANTII !!!!

Pea kõigil meil on elamispind, kas siis endamaja või üürikas. Sellest vaatenurgast lähtudes on igaühe sooviks, et meie kodus ja korteris oleks soe, et sinna ei kostuks tänavamüra, et kardinad ei lendaks tuules ning mustus ei tungiks edasi avatud rõdust.Lisaks, kui võimalik hinnake päriselus töötajate tööd, sest nagu öeldakse professionaalne töö on nähtav palja silmaga. Hea ja kvaliteetne paigaldus on plastikakende lihtsuse, usaldusväärsuse ja pikaealisuse edu. Vaata ka www.klaasmerk.ee erilist tähelepanu võiks panna plastikakendele garantiiaega pakkuvale firmale. Igal juhul võiks üle vaadata, et garantii alla käib ettepanek ja lisatarvikud. Tavapäraseks on saanud, et akendele pakutakse 6aastast garantiid, kui on teistsugune siis tollest ettevõttest tellimisse tuleb vaadelda ettevaatlikusega ning plastikaknaid üldse mujalt tellida. Jällegi vaadelda võib ka reklaame, kus sama lähenemist tuleks samuti kasutada kui hind reaalsusest väga teistsugune. Äärmisel juhul võid kogeda kõige jubedamat üllatust, kus akende arve on 1,5 korda suurem kui oleksite osanud oodata. Veel poleks paha teada kas summa sisaldab ka eelmiste akende eemaldamist, paigaldamist ja jäätmete kogumist. Tuttavate ja minu statistika andmetel võib olla hea viis taoliste asjade lahenduseks plastaknad. Aga mille alusel valida plastikaknaid? Nüüdseks müüakse turul suures valikus aknaid, erineva ehitusega, ettepanekuvõimalustega ja laialdaste tasumisvõimalustega.

read more
Lisa HarrisAken – milline ja miks
kontorimööbel.jpg

Kuidas valida kontorimööblit

Tänapäeval meisterdatakse kõik kontorilauad saepuruplaadist. Arvata võib, et paberilt kulub värv päris kiirelt. Suur valik kauplustes võtab silmad kirjuks. Valides melamiini, laminaadi või spooniga kaetud riiuli võite olla kindel, et viimistlus säilib kaua. Töötooli kvaliteeti hinnates tasub esimese asjana tutvuda jalaristiga. Kõige parem jalaristi valmistamise materjal esineb arvatavasti metall. Kui jalarist ette tuleb metallist, siis tõenäoliselt jalarist ei purune. Kvaliteetsetel riiulitel esineb osa vaheplaate fikseeritud ning osa liigutatavad. Stabiilsuse tagamiseks peab riiuli tagasein olema ühes tükis. Väikestest tükkidest tagaseinaga riiul jääb “tudisema. Soovituslik riiulivahe kõrgus tuleneb standartse A4 dokumendikausta kõrgusest. kontorimööbelKui teie olemasolev pehmemööbel pärineb ühelt tootjalt, tark alustada uue riiuli otsingut sama tootja juurest. Nimelt kasutab enamik büroomööbli tootjaid tänapäeval samu viimistlusmaterjalide tarnijaid. Basic töölaud ette tuleb L-kujuline: sellesse töölauda saab kõnekeeles väljendatuna „tooliga sisse sõita“ ning küünarnukid lauale toetada. Nii õlavööde minimaalselt pingutatud.

Arvuti ekraani saab paigutada väljasirutatud käte kaugusele, laua nurka..Tänapäeval ette tuleb esmapilgul päris raske hinnata, kas tegemist ette tuleb kvaliteetse töötooliga või mitte. Valdav osa töötoolidest ette tuleb Aasia päritolu ning nemad näevad välja võrdlemisi sarnased. Järgnevalt mõned näpunäited, kuidas eristada vastupidavat töötooli “müügiks tehtud” toolist. Hoolimata kohati äravahetamiseni sarnasest disainist toodetakse neid töötoole siiski erinevates tehastes, täiesti erinevat päritolu komponentidest või mõningaid detaile, nt. amordikatteid, sootuks paigaldamata. Minu kogemus näitab, et erinevat päritolu Eestis enimmüüdud hinnaklassi kuuluvate töötoolide praagiprotsent võib erineda kuni kakskümmend korda! Eestis enimmüüdud töötoolide jalaristid ette tuleb aga plastikust. Kvaliteetset plastikust jalaristi ei ole vaja karta. Lihtsaim viis ette tuleb otsustada plastikust jalaristi sees toimuva alusel. Kui jalarist ette tuleb seest tühi, ette tuleb see märk nõrgast konstruktsioonist. Plastikust jalaristi sees peab olema tugikonstruktsioon. Kontori tingimustes, kõval põrandal, ette tuleb kõige otstarbekamad pehmed kummikattega rattad. Iseenesest ei ole niisamuti kvaliteetsest plastikust kõvadel ratastel midagi viga. Eriti, kui parketil vaiksemaks liikumiseks panna tooli alla läbipaistev kaitsematt. Igal juhul peavad rattad istuma kindlalt pesas ja keerlema ilma takistusteta. Kui rattad ei keerle vabalt, kiiluvad nemad varem või hiljem kinni ning lõpptulemusena võivad sootuks küljest murduda. Laias laastus jaguneb töötoolide istmekatete materjali valik kaheks: tekstiil ning nahk. Mõlemal juhul peab jälgima, et kattematerjal oleks kindlalt istmepadja külge fikseeritud ega annaks kusagilt järgi. Kanga hõõrdumisele vastupidavust ette tuleb võimalik mõõta ning osa toole esineb niisama vastava sertifikaadiga varustatud, kuid reeglina kaasneb selline dokumentatsioon alates 300 eurot maksvate töötoolidega. Kindlasti ei pea aga nii palju maksma: sama raha eest võib osta 4 kvaliteetset töötooli. Kvaliteetset kontorimööblit pakub näiteks Intera kontorimööbli salong

 

read more
Lisa HarrisKuidas valida kontorimööblit